Momentálně jsem pryč, dřív jak na konci prázdnin mě nečekejte.

VZS - Úvod

30. prosince 2011 v 21:04 | Světlá tlapka (Lightpaw) |  ^^V zajetí snů^^
Je to již mnoho úplňků co světlo světa poprvé spatřila dvě koťata Ledokotě a Sněhokotě. Jejich příchod na svět způsobil plno rozvratných pocitů...Měňavá hvězda tiše vstoupila do školky. Její pohled se okamžitě stočil k hnědé mource, která ležela stočená do klubíčka kolem dvou sněhobílých koťat.
"Už jsem to slyšela," ztrápeně si povzdechla Měňavá. Hnědá líska byla její dlouholetou přítelkyní a bolest, kterou prožívala, byla i její bolestí. Nepřítomně pohlédla na dvě drobná koťata ležící v Lísčině náruči.
"Nedám je," zavrčela náhle. Velitelka se usmála a zavrtěla hlavou.
"To po tobě nikdo nechce. Jen… možná to budou mít v životě těžší než ostatní. Možná to ani nepřežijí," vyslovila dlouho zadržovanou myšlenku. Reakce byla přesně ta, které se obávala. Líska se začala třást po celém těle.
"Zvládnou to!" zavřískla. Celá školka ztichla a pohledy všech koček se upřeli na Hnědou, která stála v obranném postavení a tělem kryla svá první mláďata. "Oni to přežijí. Věřím, že jejich síla bude větší než síla mnohým bojovníků. Oba dva vám nakonec vytřou zrak. A pak si promluvíme o jejich odchodu k Hvězdnému klanu!" zasyčela. Její mozek zatemnila láska k narozeným koťatům což si velitelka plně uvědomovala, přesto ale nehodlala trpět tohle chování.
"Hnědá lísko! Tvé chování je nemístné! O koťata tě nikdo připravit nehodlá, a jestli s námi zůstanou, záleží jen a pouze na nich. Dávám ti své slovo, že nikdo z klanu tvým koťatům nebude stát v cestě." Řekla klidně, ale celým jejím tělem prostupovala zloba. Hnědá líska pochopila, že tohle přehnala. Skrčila své křehké tělo a dotkla se čumáčkem země na znamení omluvy. Měňavá hvězda kývla. "Dávej na svá koťata pozor. Jdu tuto šťastnou událost oznámit klanu,"
"M - myslíš, že je to trest? Že mě Hvězdný klan trestá za to, co jsem provedla?"
"Ne Lísko. Dokonce i zákoník říká, že kočky z různých klanů mají právo milovat se. Je to jen obyčejná hra přírody. A vlastně to ani není tak špatné. V zimě budou tvá koťata tou nejlepší pomocí pro klan," Měňavá hvězda se letmo dotkla kožíšku své přítelkyně a opustila školku pronásledována pohledy matek, pro které každá takové příhoda znamenala změnu od denního stereotypu. Jen co vyšla ven, nadechla se čerstvého vzduchu prosyceného nasládlým pachem padajícího listí.
"Měňavá hvězdo? Jak ses rozhodla?"
"Ta koťata tady zůstanou. Mají právo na život stejně jako my. To, že jejich srst má bílou barvu ještě neznamená, že jsou jiná. Klan se to musí dozvědět co nejdřív, aby někoho nenapadlo navážet se do Lístky," Prachová kývla. Souhlasila s rozhodnutím svojí velitelky, i když bylo pravděpodobně zakaleno mnoho úplňků trvajícím přátelstvím k Hnědé lístce. Koťata, i když bílá jako sníh, mají právo na klanový život.

A tak se poprvé v historii všech klanů, jak potvrdila Třískrvnná, narodila koťata se sněhovým kožíškem. Jejich poklidné dětství ale narušila studená a krutá zima, při které zemřelo mnoho koťat a matek, jednou z nich byla i Hnědá líska. Mnoho dní pro ni Měňavá hvězda truchlila a upnula se na její koťata. Ta, žijící pod vlivem otce, ušlechtilého válečníka z Rudého klanu a Velitelky klanu Oblačného vyrostla v silná koťata připravená stát se učedníky. To ale nikdo nepočítal s tím, že jejich otec, významný válečník za podivných okolností zemře a velitel Rudého klanu bude požadovat to, co mu po právu patří. Jednoho ze dvou synů svého bojovníka. A tak bylo Sněhokotě donuceno odejít a stát se učedníkem u Rudých. Osud je od sebe navždy odtrhl… jedno jim však nechal společné.
Jejich vize.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama