Momentálně jsem pryč, dřív jak na konci prázdnin mě nečekejte.

VZS - II.

6. ledna 2012 v 19:49 | Světlá tlapka (Lightpaw) |  ^^V zajetí snů^^
Přináším další kapitolu V zajetí snů. V přihlášce jste mi pěkně rozzřadili charaktery postav, ale kdoví, co se z nich vyklube... klany pro nás mají přichystané nejedno překvapení. Kapitola se trochu zdržela, ale doufám, že už se to zlepší. Snad se vám bude líbit! ;)

Sněžíka probudil studený pocit na břiše. Rychle se vymrštil na všechny čtyři a zhnuseně se podíval na louži vody pod sebou. Po té co mu skončila hlídka muselo pršet, a on měl teď kožíšek promáčený a ztěžklý. Nechápal, jak mohou kočky ze Skalního klanu žít na takovém ponurém a chladném místě.
"Nechali jsme tě trochu přispat, vypadal si po té hlídce hodně znavený," zaslechl za sebou unavený hlas Třešňové. Poděkoval kývnutím a ospale se protáhnul, až mu v ztuhlých kostech zapraštělo. "Je čas jít," řekla válečnice. "Cedr není schopen sám chodit, ale když ho podepřeme, snad se dostaneme do tábora před tím, než padne tma. Sněžík kývnul a zahleděl se hluboko do jejích očí. Spatřil v nich přes to, co očekával. Strach, obavy, nechuť, smutek a zklamání. Věděl, že si vyčítá to, co se stalo. Cedr byl jejím prvním učedníkem. Tiše se jí otřel o kožíšek, až ho zastudil dotek ledové srsti.
"Udělala jsi všechno, co jsi mohla. Jsi skvělá válečnice, s tvojí pomocí se určitě dostaneme do tábora," šeptl k ní tak, aby to jeho kamarád uslyšel. Jemu by určitě neprospělo pochybovat o cestě, ať byla sebevíc bizarní. Škrábat se do hor, když má zřejmě zlomenou nohu, bylo šílenství, ale zůstat tady by nebylo o moc lepší. Třešňová kývla a na obličeji se jí znovu usídlil ten kamenný výraz. Sněžík se usmál. Nevraživost, která mezi nimi panovala Měňavé hvězdě vadila, ale poslední dobou se kocourkovi zdálo, že se mezi nimi vyvinul určitý vztah. Nikdy ho nepřijala, ale zdálo se mu, že ho pomalu přestává nenávidět. Ještě chvíli zírala do prázdna, než se otočila na Cedra, který na ně zmateně zíral.
"Vyrážíme učedníku, připrav se na dlouhou cestu. Zastavíme se až v táboře," řekla a v jejích očích se znovu objevil ten známý, horečnatý lesk. Cedr kývnul a ztěžka se postavil na nohy.
***
"Co jsi jí řekl?" zašeptal zraněný kocourek k svému kamarádovi.
"Potřebovala povzbudit. Je vyčerpaná, smutná a zklamaná sama ze sebe," odpověděl mu Sněžík šeptem. "Je to silná kočka, ale její vůle se rychle zlomí. Má pocit, že klan zklamala.
"Snášíte se už mnohem líp," řekl Cedr. Všichni o nevraživosti, která mezi nimi panovala věděli, ale poslední dobou se otupovala a už to byl spíše zvyk, než čirá nenávist jako dřív. Kývnul. Najednou se Třešňová zastavila. Před nimi se tyčila Mechová skála. Byla to nejtěžší překážka, která je dělila od tábora.
"Budeme tě strkat, ale musíš se snažit. Dej si pozor, ať nespadneš," ozval se hlas válečnice. Oba učedníci se otřásli. Cedr protože věděl, že spadnutí z vrcholku by zabilo i pěkně urostlého válečníka, natož učedníka, a Sněžík proto, že přesně před tímhle ho pravděpodobně varoval jeho sen. Třešňová si všimla, jak se mu svaly u tlamy křečovitě stáhly.
"Děje se něco?" Bílý učedník jí překvapivě příkrým tónem odpověděl, že ne. Nemůže jí to říct. Výmysl, rouhání proti zákonníku, za co by to mohla považovat? Válečnice strčila do vyděšeného Cedra. Strávil se svým kamarádem spoustu času a tyhle záškuby znal.
"Přidej Cedře! Jsi horší než mazlíčci!" odfrkla si a střídavě lítala pohledem mezi dvěma kocourky. A tak se Sněžíkův kamarád neochotně pohnul z místa a začal se šplhat na skálu.
"Dávej na něj pozor. Jestli spadne tady na skále, pravděpodobně se bouchne o nějaký z výběžků a nestihne se přetočit na všechny čtyři," zašeptala mu důvěrně. Bílý kocourek polknul.
"Já vím…."
III. KAPITOLA

P.S. Omlouvám se, že se tam zatím nevyskytla žádná z vašich postav... ale naše kočky už brzy dorazí do tábora, takže se nemusíte bát, že by vaše charaktery byly odsunuty na druhou kolej.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Inka Inka | E-mail | Web | 6. ledna 2012 v 20:23 | Reagovat

skvělé :-D

2 Jiskra Jiskra | Web | 6. ledna 2012 v 20:33 | Reagovat

super krásné těším se na pokračování :-)

3 Noční trolejbus 356 Noční trolejbus 356 | Web | 7. ledna 2012 v 11:45 | Reagovat

suprový :-)

4 Lightpaw Lightpaw | Web | 7. ledna 2012 v 13:02 | Reagovat

[3]:[2]:[1]: Děkuju :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama